Anneler Günü Hediyesi için Ne Alsam Diye Düşünme!
Anasayfa  /  Blogs  /  Anneler Günü Hediyesi: Deri Cüzdan ve Kartlık
Son Yazılar

Gerçek Deri ve Suni Deri Arasındaki Farklar Nelerdir?

27 Jun 2022

Deri Nasıl Yumuşatılır?

27 Mar 2022

Hakiki Deri Nasıl Anlaşılır ve Deri Çeşitleri Nedir?

20 Mar 2022

Deri Kartlık Modelleri

13 Mar 2022

Telefon Bölmeli Cüzdan Neden Kullanılmalıdır?

23 Feb 2022

Anneler Günü Hediyesi


Anneler günü, bize bakıp bizi büyüten annelerimize olan minnetimizi göstermemiz için fırsat sunuyor. Bu özel gün her yıl dünyada farklı tarihlerde kutlanıyor. Ülkemizde anneler günü mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutlanıyor. Mayıs ayının 8’inde anneler günü için çocuklar annelerini mutlu etmek için bir yol arıyor. Annesini mutlu etmek isteyen herkes şu günlerde hediye arayışına giriyor ve bu gün için anlamlı bir hediye arıyor. 


Anneler Günü Neden Ve Ne Zaman Kutlanır? 


Anneler günü günümüzde her yıl kutlanıyor. Ancak bu günün ne zaman ve nasıl kutlanmaya başladığı ile ilgili farklı rivayetler bulunuyor. Bu rivayetlerden en ünlü olanlarından birinde ise ABD’ de ikamet eden Anna Jarvis isimli bir kadının vefat eden annesini anmak istemesinden söz ediliyor. Bu amaçla ilk anneler günü 1908 yılında kutlanmıştır. Daha sonra da yıllarca dünyanın farklı yerlerinde farklı tarihlerde kutlanmaya devam edilmiştir.


1914 yılında anneler günü politikacılar tarafından resmiyete dökülmek istenmiştir. Bu tarihten sonra mayıs ayının ikinci haftası anneler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Ülkemizde de her yıl mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü anneler günü olarak kutlanır. Bu tarihte anneler günü hediyesi adı altında birçok hediye alınarak anneler mutlu edilir. Anneler günü bizler için oldukça anlamlı olan annelerimizi mutlu etmek için oldukça iyi bir fırsattır. 


Anneler Günü Hediyesi: Deri Cüzdan Ve Kartlık 


Mayıs ayına girdiğimiz şu günlerde anneler günü yaklaştıkça hediye arayışı da devam ediyor. Birçok hediye içerisinden karar vermeye çalışan kişilerin en çok düşündüğü hediyelerden biri ise deri cüzdan ve kartlık oluyor. Deri cüzdan ya da kartlıklar hem şık hem de kalıcı bir hediye tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Kadın deri cüzdan seçenekleri farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Piyasada bulunan birçok farklı seçenek içerisinden birini seçmek gerekiyor. Anneler günü hediyesi olarak deri cüzdan almak isteyenleri renk ve deri kalitesi olarak farklı seçenekler karşılıyor. Cüzdan hediyesi çok tercih edilen en klasik hediyeler arasında yer alıyor.


Deri kartlık ise günümüzde birçok kişi tarafından cüzdan yerine tercih ediliyor. Kartlıklar küçük ve pratik olmaları yönünden özellikle de kart ile daha fazla alışveriş yapan kişiler tarafından daha rahat kullanılıyor. Anneler gününde de kalıcı ve günlük kullanıma uygun hediye almak isteyenler deri kartlık almayı tercih ediyor. Anneler gününde hediye almakta zorlanan kişiler deri kartlık ve deri cüzdan hediyelerini tercih edebilirler. Birçok seçenek arasından şık tercihler yaparak anneleri mutlu etmek oldukça kolay olacaktır. Kaliteli bir deri cüzdan ya da deri kartlık hem şık hem de uzun yıllar kullanılabilecek kalıcı bir hediye olacaktır.


Deri Cüzdan Ve Kartlık Nasıl Seçilir? 


Anneler gününde hediye olarak deri cüzdan ya da karlık almak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de bu seçimi nasıl yapacakları oluyor. Piyasada bulunan birçok seçenek arasından seçim yapmak her zaman kolay olmuyor. Deri cüzdan ya da kartlık seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri derinin kalitesidir. Kaliteli bir deri cüzdan yıllarca eskimeden kullanılacaktır. Hakiki deri nasıl anlaşılır merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.


Seçilecek olan cüzdan ya da kartlığın modaya uygun olması da gereklidir. Kahverengi ürünler her zaman en klasik seçenekler olmuştur. Ancak renkli tercihler de farklı bir kullanım sunabiliyor. Cüzdanlarda doku olarak en sık dana derisi ve yılan derisi dokusu kullanılıyor. Renk olarak da dana derisi ya da yılan derisi renkleri hem doğal hem de kullanışlı olabiliyor.