Deri Cüzdan Nasıl Yumuşatılır? | Deri Ürünler Yumuşatılır mı?
Anasayfa  /  Blogs  /  Deri Nasıl Yumuşatılır?
Son Yazılar

Gerçek Deri ve Suni Deri Arasındaki Farklar Nelerdir?

27 Jun 2022

Anneler Günü Hediyesi: Deri Cüzdan ve Kartlık

08 May 2022

Hakiki Deri Nasıl Anlaşılır ve Deri Çeşitleri Nedir?

20 Mar 2022

Deri Kartlık Modelleri

13 Mar 2022

Telefon Bölmeli Cüzdan Neden Kullanılmalıdır?

23 Feb 2022

Deri Nasıl Yumuşatılır?


Deri cüzdan veya diğer deri ürün kategorileri için yumuşatma işlemi gerekli yağ ve krem kullanarak yapılır. Derinin yumuşak olması daha kolay bir kullanım sağlar. Hakiki deri cüzdan nefes alabilen ve biraz esnek yapıya sahiptir. Pantolonun arka cebinde taşınan cüzdan zamanla kuruyabilir. Cüzdan için temizleme ve bakım şarttır. Gerekli malzemeler ile bakımlarını ihmal etmeyin.


Deri Yapısına Uygun Krem ve Yağ


Deri yapısına en uygun yağ Hint yağı olarak kabul edilmektedir. Hint yağı deri cüzdan veya diğer deri ürünlere uygulandıktan kısa süre sonra değişimi hissetmeye başlayacaksınız. Hint yağı içinde bulunan asit yapısından dolayı yenilenme ve yumuşatma özelliğine sahiptir. Deri ürünlerin çoğunda kullanılmaktadır.


Badem yağı da hakiki deri cüzdan veya diğer deri ürünler için kullanılmaktadır. Nemlendirme ve bakım özelliği ile bilinen badem yağı da ufak hasarlar için ürününüzde iyileşme gösterecektir.


Deri bakımı ve deri yumuşatma işlemleri için kullanılan Vazelin krem de size bu konuda yardımcı olacaktır. Vazelin yapısı gereği hem nemlendirme hem de onarma sağlayabilir. Derilerde parlak görünüm ve bakım için tercih edilebilir.


Deri Cüzdan Yüzeyinde Kırılmalar Olmaması için Ne Yapmak Gerekir?


Deri cüzdan sürekli arka cebinizde duruyorsa tere maruz kalabilir. Deri ürünler genelde hava aldığında daha sağlıklı ve daha canlı görünür. Gerçek deri olmasından dolayı hava alması gerekir. Bunun yanında çok uzun süre suya maruz kalmaması gerekir. Suya maruz kalan deri, yapısı gereği suyu çekmeye ve daha sonrasında kurumayla beraber kırılmalar oluşmaya başlayabilir.


Deri Cüzdan Nasıl Yıkanır?


Deri cüzdanı çamaşır makinasına atmak zararlı olabilir. En hassas ayarda da olsa çamaşır makinasında deri cüzdan yıkamak uygun olmayacaktır. Sürekli dönmesi ve makinanın içinde çarpmalara maruz kalması zarar verecektir. Deri malzemenin ıslanması ve uzun süre suyu emmesi de zarar görmesine sebep olacaktır.


En kolay deri cüzdan temizleme yöntemi,


•    Bebek şampuanı veya kokusuz şampuanları kullanın
•    Zararsız şampuanları su ile karıştırarak kullanın
•    Deri cüzdanı yıkamak için yumuşak yapıda temizlik bezleri kullanın
•    Deri cüzdanı silmek için de yumuşak yapıda temizlik bezleri kullanın
•    Deri yapısına uygun krem veya yağ kullanın