Deri Kartlık Modelleri | Deri Kartlık Modellerini Sizin için Açıkladık. Kafanız karışmadan deri kartlık modelinizi belirleyin!
Anasayfa  /  Blogs  /  Deri Kartlık Modelleri
Son Yazılar

Gerçek Deri ve Suni Deri Arasındaki Farklar Nelerdir?

27 Jun 2022

Anneler Günü Hediyesi: Deri Cüzdan ve Kartlık

08 May 2022

Deri Nasıl Yumuşatılır?

27 Mar 2022

Hakiki Deri Nasıl Anlaşılır ve Deri Çeşitleri Nedir?

20 Mar 2022

Telefon Bölmeli Cüzdan Neden Kullanılmalıdır?

23 Feb 2022

Deri Kartlık Modelleri


Deri kartlık modelleri genel olarak dikey kartlık ve yatay kartlık olarak ikiye ayrılabilir. Deri kartlık, kart kapasitesine göre 4, 5, 6 ve daha fazlası olarak devam edebilir. Bunların yanında mekanizmalı deri kartlık modelleri de mevcuttur. Bu model için ise diğerlerine göre daha ağır diyebiliriz. Mekanizmanın bozulma durumu da daha sonrasında müdahale gerektirebilir.


Neden Deri Kartlık Kullanmak Gerekir?


Kartlık kullanmak, cüzdan kullanmaya göre daha modern kabul edilebilir. Eskiden beridir alışılmış cüzdan modelleri ve poponun üzerinde şiş duran bir görüntü artık çok hoş karşılanmıyor. Bunun yanında cüzdanda bulunan kartlara da zarar verebiliyorsunuz. Ek olarak günümüzde çok fazla kart kullanıldığı için cüzdanınızda yer de kalmayabiliyor.


Nakit para taşımanın azalması ve her ödeme yaptığınız yerin dijital ödeme sistemlerine geçmesiyle beraber kartlık kullanmak daha pratik bir hâle geldi. Cüzdan yerine kartlık kullanımını seçen kişiler ya rahatlığı ya da daha prezentabl görünümü elde eder. Günümüzde bir çok kişi yanında çok az nakit taşımaktadır. Nakit paraya ihtiyacınız olacak miktar 20 TL, 50 TL veya 100 TL olabilir. Bu miktardaki nakit paralar da kartlık içinde de çok kolay taşınabilir.


Deri Kartlık Modellerini Nasıl Seçmek Gerekir?


Deri kartlık modellerini seçmeye ilk olarak derinin kalitesinden başlayabiliriz. Her türden ve her renkten deri kullanarak yapılan kartlıkları bulmak mümkün. Bütçenize, ihtiyacınıza ve ürünü ne kadar süre kullanmak istediğinize göre karar verebilirsiniz. 


Bir diğer önemli nokta da kartlık olmasının yanında hangi ekstra özellik işinize yarayabilir olacak. Örnek olarak bozuk para cebi bulunan bir kartlık veya nakit paranızı tutacak bir klipsli basit mekanizma işinize yarayabilir. Nakit paraları tutmak için klips veya mekanizma yerine deriden yapılan bant sistemi de mevcut. Tamamen sizin estetik algınız ön planda olacak.


Deri Kartlık Modelleri Önerileri


1.    Kağıt Para Klipsli Yatay Kartlık
2.    Bozuk Para Cepli Kartlık
3.    Kağıt Para Bandı ile Yatay Kartlık
4.    Yatay Kartlık
5.    Dikey Kartlık


Deri kartlık modellerini seçerken ihtiyacınızı anlamanın en kolay yolu kaç kart kullanıyorum ve günlük ne kadar nakit paraya ihtiyacım oluyor sorularına cevap vermek olabilir.


Kağıt Para Klipsli Yatay Kartlık


Kağıt para klipsli yatay kartlık, biraz olsun nakit paraya ihtiyacım oluyor diyenlere uygun olabilir. 10 TL, 20 TL veya daha fazla kağıt para bulundurmak isteyen kişiler kağıt para klipsinden faydalanabilir. Kağıt paralarınızı kolay şekilde kartlığın içinde muhafaza edebilirsiniz. Kağıt parayı kartlık içinden almak da oldukça kolay olacaktır. 4 adet kart bölmesi sayesinde de kartlarınızı kolayca saklayabilirsiniz.


Bozuk Para Cepli Kartlık


Bozuk para bir çok kişinin hâlâ ihtiyaç listesinde olabilir. Daha ufak miktarlarda nakit parayı fazla kullanıyorsanız bozuk para da çokça kez elinizde bulunuyor olabilir. Bozuk para cepli kartlık sayesinde, bozuk paralarınızı farklı ceplere koymaya veya tekrar aramaya çalışmayacaksınız. Ekstra olarak bozuk para cebine farklı minimal eşyalarınızı da koyabileceksiniz. Yeri geldiğinde nakit paranızı da bu cebe koyma imkanınız bulunuyor. Toplamda 3 kart bölmesine de sahip olan bu model tam ihtiyacınız olabilir.


Kağıt Para Bandı ile Yatay Kartlık


Kağıt para taşıma ihtiyacı hisseden ve daha rahat bir yapıya sahipseniz kağıt para bandı sizin için uygun bir seçenek. Klipsli bir yapı veya mekanizmalı yapılardan hoşnut olmayan bir çok kişi bulunuyor. Kağıt para bandı, cüzdanın üretildiği deriden yapılıyor. Kağıt parayı tutması için gergin bir yapıda olabiliyor. Tek bir kağıt para veya birden fazla kağıt parayı kolaylıkla saklayabilirsiniz. 5 kart bölmesi ile de oldukça fazla saklama bölmesi mevcuttur.


Yatay Kartlık


Yatay şekilde kartlık kullanmak isteyenler tamamen kullanım alışkanlığına göre karar verebilir. Kartlığı açtığında eline nasıl kolay geliyorsa o şekilde kullanmak isteyebilir. Yatay kartlık da dik şekilde cebinize veya çantanızın gözüne koyulabilir. Dana derisinden yapılan kartlıklar zaman geçtikçe daha güzel bir görüntüye kavuşabilir. Daha güzel görüntüye kavuşan kartlığınız yatay görünüşte daha tok bir görüntüye sahip olabilir.


Dikey Kartlık


Dikey kartlık da aynı yatay kartlık gibi tamamen görünüşe ve estetiğe bağlı bir tercih sebebi olabilir. 4 kart kapasiteli veya 6 kart kapasiteli kartlık gibi seçenekler için görüntüde farklılık olabilir. Kart bölmesi ve kart sayısı arttıkça fikriniz değişebilir. Kartlık örneklerini inceledikten sonra kaç kart kapasiteli almak istediğinizi ve hangi görüntünün sizi memnun edeceğini belirleyebilirsiniz.